اس ام سی

  • تاریخ : ۲۵ام تیر ۱۳۹۷

علی اصغر آسیابری خبرنگار ورزشی در پاسخ به این سؤال که شرایط فنی پانزدهمین دوره مسابقات قهرمانی آسیا چطور بود، گفت: سطح فنی این دوره از مسابقات خیلی بالاتر از دوره های قبل بود. هر سال این اتفاق رخ می دهد و سطح مسابقات بالاتر از دوره های قبل می شود چرا که واقعاً همه کشورها در کاراته به سمت پیشرفت حرکت می کنند. آنها تمرین می کنند و اینطور نیست که فقط بگوییم ما تمرین می کنیم همه کشورهای آسیایی برای ارتقای جایگاه خود در آسیا و جهان به شدت تمرین می کنند.

وی در پاسخ به این سؤال که حریفانت در این رقابت ها از نظر فنی چطور بودند،گفت: حریفان خوبی داشتم با توجه به اینکه در رقابت های لیگ های جهانی کاراته وان شرکت می کنیم من حریفانم را می شناختم. با آنها در گذشته مبارزه کرده ام و همه آنها عنوان دار هستند و سطح فنی بالایی داشتیم.

دارنده نشان نقره مسابقات کاراته قهرمانی آسیا در پاسخ به این سؤال که شرایط قضاوت داوری ها گویا دراین دوره از رقابت ها چندان رضایت بخش نبود، نظر شما در مورد داوری چیست، اظهارداشت: بعضی از داوران برای اولین بار تجربه حضور در مسابقات قهرمانی آسیا را داشته اندو یک مقداری این موضوع کار ما را سخت کرده بود. آنها کم تجربه بودند و حتی برخی ها برای ارتقای داوری به اردن آمده بودند در این مسابقات نیز پس از امتحان دادن در بخش ارتقای داوری قضاوت کردند واقعاً بعضی از داوران ضعیف بودند و متأسفانه برخی جاها برای ما پیش می آمد بعد از اجرای تکنیک به ما امتیاز نمی دادند و این کار را برای ما سخت می کرد.

آسیابری در پاسخ به این سؤال آیا در مجموع از عملکرد خودت در قهرمانی آسیا پس از کسب مدال نقره راضی بودی یا خیر، اظهار داشت: خدا را شکر از عملکردم راضی هستم با اینکه  در مسابقات قبلی یک مقدار افت داشتم اما با برنامه ریزی که کادر فنی انجام داده بود توانستم در اردن بهتر ظاهر شوم. راه جدیدی را آغاز کرده ام و خدا را شکر در این مسابقات نتیجه گرفتم.

وی در ادامه افزود: شاید می توانستم در فینال مسابقات مدال طلا بگیرم اما روز دوم از قالب خودم درآمدم، قالبی که برای آن تمرین کرده بودم باید تکنیک ها را اجرا می کردم و به حریفم فشار می آوردم اما به حالت بزن بزن مبارزه کردم و یک مقدار هم جو میزبانی موضوع را حساس کرد. همین موضوع باعث شد طلا را از دست بدهم، اگر یک مقداری زیادتر دقت می کردم شاید الان مدال طلای قهرمانی آسیا را کسب کرده بودم.

دارنده نشان نقره مسابقات کاراته قهرمانی آسیا در مورد جوانگرایی که در تیم ملی کاراته شده است، گفت: کادر فنی این فرصت را ایجاد کرد که بچه های جوانتر بتوانند در این مسابقات آسیایی شرکت کنند و با تجربه ها نیز بیایند تا در این رویداد حریفان خود را ببینند و از مبارزات آنها با توجه به نزدیک بودن بازی های آسیایی نکته برداری کنند تا در جاکارتا بتوانند بهترین نتیجه را کسب کنند.

آسیابری در پاسخ به این سؤال که نظر شما در مورد عملکرد تیم ملی کومیته تیمی در این مسابقات چیست، اظهار داشت: بچه های تیمی عالی کار کردند و روزشان بود، ما از بیرون از مبارزات آنها لذت بردیم بچه ها حریفان خود را ۳ بر صفر شکست دادند و مقابل ژاپن هم عملکرد خوبی داشتند خدا را شکر که توانستیم نتیجه خوبی کسب کنیم تا قهرمان کومیته تیمی مردان شویم.

ک