اس ام سی

  • تاریخ : ۳ام آذر ۱۳۹۷

محسن فروزان دروازه بان پرحاشیه و خبرساز تراکتورسازی بار دیگر مقابل پرسپولیس قرار گرفته است. دروازه بانی که با اعلام تمایلات قلبی خود و علاقه ای که به استقلال دارد، طی این سال ها همواره جدالی پرحاشیه حتی در دیدارهای تدارکاتی نیز تجربه کرده است.

اکنون بار دیگر محسن فروزان برابر پرسپولیس قرار گرفته است و این در حالی است که در فصل گذشته یکی از اتفاقات عجیب را به نام خود زد. حضور او بعد از اعلام پنالتی برای پارس جنوبی جم در محوطه جریمه پرسپولیس و ماموریت برای نواختن این ضربه یک پیغام بزرگ داشت که البته با ناکامی اش در ثبت آن و نافرجامی در شادی بعد از آن، پایان یافت.

بیرانوند که در آن ضربه البته خوش شانسی نیز به کمکش آمده بود و ضربه پنالتی بعد از برخورد به هر دو تیرک عمودی چپ و راست راهی به دروازه نیافت، یک ناراحتی بزرگ از این دروازه بان که به قصد تخریب او ماموریت ثبت پنالتی را برعهده گرفته بود، در دل دارد. او بعد از آن اعلام کرد فروزان شانس آورد که در بازی برگشت و در استادیوم آزادی پنالتی به سود تیمش رقم نخورده وگرنه قصد داشته او اینبار تلافی حرکت فروزان را مقابل اس ام سیانش به نمایش بگذارد: ” فروزان شانس آورد که در آن بازی (پارس جنوبی و دیدار برگشت) پنالتی اعلام نشد وگرنه آن را می زدم تا پنالتی زدن را هم یاد بگیرد.”

اکنون در آستانه یک جدال حساس، کری دوباره محسن فروزان همه توجهات را به سمت شماره یک تراکتورسازی برده است. اقدامی که شاید بزرگترین مانع برای کمپین کاپیتان های دو تیم برای پاکسازی استادیوم لقب گیرد و اس ام سیان پرسپولیس بابت این اظهارات به دنبال این هستند تا روز سختی را برای گلر حریف شکل دهند.

اما شاید اتفاق جالب تری در آستانه رقم خوردن باشد؛ علیرضا بیرانوند بعد از یک بازی دور بودن از ترکیب پرسپولیس به دلیل حضور در تیم ملی اکنون انگیزه بزرگی برای بازگشت به ترکیب پرسپولیس در یکی از حساس ترین بازی های فصل دارد. انگیزه های شخصی او نیز برابر حریف کم نیست و مهمترین آن به درون دروازه حریف برمی گردد و اقدامی که فروزان در جدال با پارس جنوبی صورت داد. بیرانوند اکنون اگر بتواند نظر قطعی برانکو را برای ثبت پنالتی احتمالی برابر حریف را بگیرد، می تواند یکی از جنجالی ترین گل های تاریخ فوتبال ایران به نام خود کند. گلی که مطمئنا نه تراکتور که گلر حریف را هدف قرار خواهد داد که همواره طی سالیان اخیر با کری های خود باعث تکدر خاطر اس ام سیان پرسپولیس شده است.

دروازه بان ملی پوش پرسپولیس که پیش از این بازی با چند جمله انتقادی از سوی گلر تراکتورسازی مواجه شده است، امیدوار است بتواند وعده فصل گذشته خود در خصوص پنالتی احتمالی و ثبت آن در این بازی اینبار در آزادی به نام خود کند. شاید برانکو نیز علیرغم اینکه همواره به روحیه جوانمردانه بازیکنانش برابر حریف اعتقاد دارد و بعد از پنالتی جنجالی رامین رضاییان – مهدی طارمی به سپاهان به انتقاد از آن پرداخت نیز اینبار آن را به شکلی قبول کند و با گلر ملی پوش تیمش مدارا کند.

با این حال نباید از یاد برد که این بازی از حیث حساسیت و ویژگی هایی که دارد شاید مانع از این شود که برانکو و حتی بیرانوند نیز ریسک بزرگ را متحمل شوند و قبول کنند در این جو اقدامی اینچنینی را صورت دهند. باید تا شروع بازی منتظر ماند و دید اصلا پرسپولیس قادر به گرفتن پنالتی از حریف خواهد بود و یا اصلا بیرانوند در این شرایط این وظیفه را عهده دار خواهد شد یا خیر.