اس ام سی

  • تاریخ : ۴ام مرداد ۱۳۹۷

دورتموند این روزها به شدت به دنبال جذب یک مهاجم جدید است و بهترین گزینه برای دورتموندی ها جذب بازیکن سابق شان روبرت لواندوفسکی خواهد بود. مهاجم لهستانی ای که سال ۲۰۱۴ اردوی زردپوشان را ترک کرده و به بایرن مونیخ رفته بود.

یواخیم واتسکه رئیس باشگاه دورتموند در مصاحبه با روزنامه ی بیلد گفت:” روبرت کارش را بلد است، لیگ آلمان را می شناسد، باشگاه را می شناسد و می تواند بلافاصله برای ما به میدان برود”.

واتسکه می گوید چون لواندوفسکی ۳۰ساله هر آنچه او از یک مهاجم بی نظیر می خواهد را دارد حاضر است برای جذب او تمام قید و بندهای باشگاه برای صرفه جویی در فصل نقل و انتقالات را زیر پا بگذارد. واتسکه گفت:” برای چنین بازیکنی من حتی حاضرم ۱۰۰ میلیون یورو هم هزینه کنم”.

با اینحال واتسکه می داند که حتی اگر چنین پیشنهاد وسوسه انگیزی به مونیخی ها ارائه دهد بازگشت لواندوفسکی بعید خواهد بود. واتسکه در مصاحبه با بیلد گفت:” بله، بازگشت روبرت کاملاً غیر واقع بینانه است”.

دورتموند به عنوان جایگزین لواندوفسکی باید به ماریو مانژوکیچ فکر کند که او هم سابقه ی عضویت در دورتموند را دارد. واتسکه می گوید مانژوکیچ کروات، مهاجمی فوق العاده است و تلاش چند سال پیش او برای انتقال مانژوکیچ به دورتموند بی دلیل نبوده. ولی واتسکه می گوید انتقال این فینالیست جام جهانی به دورتموند هم بعید به نظر می رسد چون یوونتوس حتی با وجود به خدمت گرفتن کریستیانو رونالدو حاضر به فروش او نیست.

سوال این است که مهاجم اصلی دورتموند در فصل آینده چه کسی خواهد بود ؟ این چهره مسلماً آندره شورله نخواهد بود چرا که این ملی پوش آلمانی که در سال ۲۰۱۶ با قراردادی به ارزش ۳۰ میلیون یورو از ولفسبورگ به دورتموند پیوسته بود قرار است با فولهام در لیگ برتر جزیره منتقل شود.