اس ام سی

  • تاریخ : ۲۰ام اسفند ۱۳۹۷

دوشنبه ۲۰ اسفند ۱۳۹۷ – ۱۲:۱۷

سردار هادیانفر

تهران (اس ام سی) – رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی ناجا در مراسم آماده‌باش نوروزی همیاران پلیس گفت در سال جاری بیش از ۱۴ هزار و ۸۰۰ نفر در تصادفات جان خود را از دست داده‌اند و در همین مدت ۳۱۵ هزار نفر در تصادفات، دچار نقص عضو شده‌اند.

به گزارش پایگاه خبری پلیس، سردار کمال هادیانفر در مراسم آماده‌باش نوروزی همیاران پلیس اظهار کرد: یکی از اهداف و برنامه‌های پلیس راهنمایی و رانندگی ناجا در سال‌های اخیر ( در سال گذشته)؛ ایجاد و تقویت همیاران پلیس بوده است.

وی افزود: در واقع موضوع همیاران پلیس به ایجاد نظام مسئولیت‌پذیری در بین کودکان، نوجوانان و جوانان این سرزمین به عنوان آینده سازان کشور، کمک شایانی می کند.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی ناجا با تأکید بر لزوم احترام بر قانون و قانون مندی ادامه داد: متأسفانه در سال جاری بیش از ۱۴ هزار و ۸۰۰ نفر در تصادفات جان خود را از دست داده‌اند و در همین مدت ۳۱۵ هزار نفر در تصادفات، دچار نقص عضو شده‌اند.

سردار هادیانفر با اشاره به ضرورت اهمیت توجه همگانی به رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی عنوان کرد: مطابق برنامه‌ریزی‌ها به دنبال این هستیم که میزان تصادفات و تلفات جاده‌ای را به طور محسوسی کاهش دهیم که البته تحقق این مهم نیازمند همکاری مردم با پلیس و توجه به قوانین راهنمایی و رانندگی است.

این مقام عالی انتظامی عنوان کرد: افزایش تصادفات و تلفات جاده‌ای یکی از دلایل عقب ماندگی کشورها است در واقع یکی از شاخص‌های توسعه یافتگی کشورها کاهش میزان تصادفات جاده‌ای است.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی ناجا خطاب به دانش‌آموزان و همیاران پلیس و پلیس یاران نوجوان عنوان کرد: توجه داشته باشید که در تذکر به والدین برای رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی در حین رانندگی، حتما ادب و اخلاق را رعایت کنید.

سردار هادیانفر ادامه داد: نماز خواندن، احترام به والدین در کنار درس خواندن از وظایف اصلی شما دانش آموزان عزیز است و شما همیاران پلیس و پلیس یاران نوجوان می توانید در کاهش تصادفات و حوادث ترافیکی نقش ویژه ای را ایفا کنید.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی ناجا در بخش پایان سخنان خود با بیان اینکه «پرهیز از خطر، آرامش در سفر» شعار نوروزی پلیس راهور است، گفت: همیاران پلیس و پلیس یاران نوجوان توجه کنند که والدین‌شان هنگام رانندگی با تلفن صحبت نکنند، از خوردن و آشامیدن در حین رانندگی جدا خودداری کرده و به هیچ وجه با خستگی و خواب آلودگی در طول سفر رانندگی نکنند.