اس ام سی

  • تاریخ : ۱۹ام تیر ۱۳۹۷

سه‌شنبه ۱۹ تیر ۱۳۹۷ – ۱۸:۰۰

حرم امام خمینی

روابط عمومی شهرداری حرم امام خمینی (ره) در پی انتشار مبلغ قرارداد تعمیر و نگهداری سرویس‌های بهداشتی این حرم در برخی رسانه‌های داخلی جهت تنویر افکار عمومی توضیحاتی را ارائه کرد.

توضیحات روابط عمومی شهرداری حرم امام خمینی (ره) به شرح زیر است:

«۱٫ این قرارداد به صورت کاملاً قانونی و در چارچوب ضوابط و مقررات تعیین شده و تحت نظارت سازمان‌های ناظر از جمله سازمان بازرسی کل کشور، از طریق انتشار آگهی مناقصه عمومی در مورخ ۱۵ بهمن سال ۹۶ منعقد گردیده است . این قرارداد با توجه به وسعت ۷۰۰ هکتاری محدوده شهری تحت پوشش شامل ۱۰ سایت بزرگ با موضوع تعمیر، نگهداری و نگهبانی از۱۷۰۰ چشمه سرویس بهداشتی منعقد شده است که در ایام ۱۲ ماهه سال و علی الخصوص مراسمات خاص در ایام ویژه سال مورد بهره برداری شهروندان عزیز قرار می گیرد. با انعقاد قرارداد مذکور تعداد ۵۰۰ نفر نیروی انسانی بصورت مستقیم و غیر مستقیم مشغول به کار شده اند.
۲٫ این قرارداد شامل تأمین نیروی انسانی، تعمیر، بازسازی، نگهداری و نگهبانی از ۱۷۰۰ چشمه سرویس بهداشتی در یک سال است که با یک محاسبه بسیار ساده بصورت ماهانه ۶۱ هزار تومان برای هر چشمه سرویس بهداشتی که شامل هزینه های تأمین نیروی انسانی، تعمیر، بازسازی، نگهداری، نگهبانی و خریداری اقلام مصرفی هزینه می گردد که در مقایسه با قراردادهای مشابه آن در مناطق مختلف تهران و حتی کشور، بسیار متعادل است. جالب توجه اینکه این قرارداد در ۵ سال گذشته نیز منعقد گردیده و در دوره جدید مدیریت شهری بدون افزایش قیمت و کاملا شفاف و کارشناسی شده تعدیل و بازنگری شده و از افتخارات مجموعه شهرداری حرم مطهر حضرت خمینی(ره) می باشد.
۳٫ ایجاد و راه اندازی سامانه شفافیت شهرداری تهران از افتخارات این دوره مدیریت شهری می باشد که با هدف محرم دانستن شهروندان و شفاف سازی امور مالی و قراردادی شهرداری تهران راه اندازی شده است و قراردادها و معاملات قانونی و شفاف مناطق و سازمان‌های تابعه شهرداری تهران در آن منعکس می‌گردد.
۴٫ انتشار اخبار با هدف تشویش اذهان عمومی و بی اعتماد کردن مردم نسبت به نظام و انقلاب در شرایط حساس کنونی آب به آسیاب ریختن دشمن بوده و جز فراهم کردن خوراک برای رسانه‌های معاند و ضد انقلاب هیچ سود دیگری ندارد و از این منظر شهرداری حرم مطهر حضرت امام خمینی(ره) حق شکایت قانونی از انتشار اینگونه اخبار را برای خود محفوظ می‌داند.»