اس ام سی

  • تاریخ : ۷ام دی ۱۳۹۷

به گزارش اس ام سی، مطابق آن چه که پیش بینی می شد، امیر عابدزاده به عنوان یکی از سه دروازه بان تیم ملی در جام ملت های آسیا ۲۰۱۹ برگزیده شد. شماره یک ۲۵ ساله باشگاه ماریتیمو پرتغال در این فصل، عملکرد بسیار خوبی در لیگ پرتغال داشته است. همین عملکرد باعث شد تا کی روش برای انتخاب او درنگ نکند. عابدزاده که یکی از سه گلر تیم ملی در جام جهانی ۲۰۱۸ نیز بود، این بار رشید مظاهری، جدی ترین رقیب خود برای تصاحب جایگاه علیرضا بیرانوند را در تیم ملی نمی بیند. پیام نیازمند در کنار عابدزاده و بیرانوند، تشکیل دهنده مثلت دروازه بانی تیم ملی در امارات هستند. این موضوع باعث شده تا از عابدزاده در جام ملت های آسیا به عنوان دروازه بان دوم تیم ملی یاد کنیم. امیر برای حضور در ترکیب تیم ملی در رقابت های جام ملت های آسیا کار آسانی ندارد. او رقیب سرسختی چون بیرانوند دارد که در جام جهانی و بازی های لیگ قهرمانان آسیا درخشش چشمگیری داشته است.

فرزند، اسطوره دروازه بانی فوتبال ایران اما برای رقابت بهانه های خاصی دارد. یکی از مواردی که باعث می شود عابدزاده تا آخرین لحظات برای تبدیل شدن به گلر شماره یک تیم ملی تلاش کند، اتفاقاتی است که در جام جهانی ۲۰۱۴ رخ داد. در آن مقطع رحمان احمدی دروازه بان شماره یک تیم کی روش در دور انتخابی مسابقات بود. احمدی هم در عرصه باشگاهی و هم در عرصه ملی فصل موفقی را پشت سر گذاشته و آماده حضور در درون دروازه تیم ملی مقابل نیجریه، آرژانتین و بوسنی بود. زمانی که ترکیب تیم ملی برای بازی با نیجریه اعلام شد، نفر اول لیست ۱۱ نفره تیم ملی اما رحمان احمدی نبود. کی روش طی یک تصمیم غافلگیر کننده علیرضا حقیقی ۲۵ ساله را درون دروازه تیم ملی قرار داده بود. این یک اتفاق بزرگ برای حقیقی بود که شاید تصور چنین روزی را نمی کرد. حقیقی در هر سه بازی تیم ملی به صورت فیکس بازی کرد و بعد از آن در جام ملت های آسیا ۲۰۱۵ نیز شماره یک تیم ملی بود.

برای تبدیل شدن به علیرضا حقیقی ۵ سال پیش، عابدزاده چیزی کم ندارد. او در شرایطی بهتر از شرایط آن روزهای حقیقی قرار دارد و با بازی های خوب خود، یکی از ستاره های تیم ماریتیمو در فصل جاری به شمار می رود. امیر با چنین تفکری در یک هفته منتهی به جام ملت های آسیا تمرین می کند و امیدوار است که اتفاقی بزرگ برایش در امارات رخ داده و یاد روزهای درخشان پدرش در تیم ملی را در اذهان زنده کند.