اس ام سی

  • تاریخ : ۱۹ام مهر ۱۳۹۷

سایت پلیس سردار سرتیپ احمدعلی گودرزی در توضیح این خبر گفت: در پی وقوع چندین فقره سرقت از افراد مسن و سرقت طلا و جواهرات توسط افرادی ناشناس با خودروهای پژو پارس، سمند و تیبا، موضوع به صورت ویژه در دستور کار ماموران پلیس آگاهی استان فارس قرار گرفت .

وی افزود: پس از بررسی و تحقیق از مالباختگان مشخص شد اعضای باند سارقان حرفه ای با استفاده از خودرو سواری و چهره ای موجه با لهجه عربی و در پوشش افراد خیر به بهانه اینکه مقادیری البسه و وجه نقد برای افراد نیازمند تهیه کرده اند، اعتماد افراد را جلب کرده و از آنان سرقت می کردند.

گودرزی ادامه داد: این افراد همچنین به بهانه اینکه می خواهند طلا برای همسر خود خریداری کنند، درخواست مشاهده طلای مورد استفاده بانوان را کرده و با استفاده از غفلت مالباخته، این اشیاء قیمتی را می دزدیدند.

او گفت: ماموران با انجام اقدامات اطلاعاتی متوجه شدند سارقان پس از سرقت به شهر ری متواری شده و خود را مخفی کرده اند.

گودرزی گفت: پس از مشخص شدن رد متهمان، ماموران پلیس آگاهی فارس با اخذ نیابت قضائی به شهرری اعزام شده و در یک عملیات موفق پلیسی ۹ سارق مورد نظر که در قالب یک باند فعالیت می کردند را دستگیر کردند.

فرمانده انتظامی استان فارس ضمن یادآوری اینکه سارقان دستگیر شده حرفه ای بوده و در بازجویی ها به ۵۰ فقره سرقت در شیراز اقرار کرده اند، گفت: متهمان بعد از تکمیل پرونده توسط پلیس آگاهی به مراجع قضایی تحویل و روانه زندان شده اند.

گودرزی از شهروندانی که با این شیوه مورد سرقت قرار گرفته اند خواست که برای شناسایی سارقان و طرح شکایت به پلیس آگاهی جنوب واقع در بلوار رازی شیراز مراجعه کنند.