اس ام سی

  • تاریخ : ۲۳ام بهمن ۱۳۹۷


به گزارش اس ام سی، مسعود سلطانی فر وزیر ورزش و جوانان در راهپیمایی ۲۲ بهمن، اظهار داشت: این روز بزرگ و تاریخی را به ملت قهرمان ایران و فجرآفرینان سال ۵۷ تبریک می گویم. دستاوردهای ۴۰ سال گذشته در عرصه های مختلف چشمگیر است و نظام مقدس جمهوری اسلامی با قدرت و اقتدار در ۴۰ سال گذشته فراز و نشیب ها و سختی ها را پشت سر گذاشته و توانست به قله افتخار برسد.

وی افزود: امروز زیر باران در ۴۰ سالگی انقلاب در حالی که خیلی ها فکر می کردند ملت حضور پیدا نکنند، تبلیغات و فشارها تاثیر گذاشته باشد، مسائل مختلفی که در کشور به خاطر تحریم های ناعادلانه به وجود آمده و گرانی ها شاید حضور مردم را مثل قبل نداشته باشیم، اما بدون تعصب می گویم حضور مردم بیشتر از سالهای گذشته است و باید در مقابل بزرگی و عظمت این ملت سر تعظیم فرود بیاوریم و برای حل مشکلات آنها تلاش کنیم.

وزیر ورزش خاطرنشان کرد: این گونه حضورها و حماسه سازی ها ما در رویارویی با دشمن مقتدرتر و وظیفه مان را سنگین تر می کند که باید برای این ملت قهرمان تلاش کرده و مشکلات شان را حل کنیم. جامعه ورزش هم حضور گسترده ای داشت. هزاران نفر از ورزشکاران، قهرمانان، پیشکسوتان و مدیران در صحنه حضور دارند.

سلطانی فر در پاسخ به این سوال که عملکرد ورزش را در ۴۰ سال انقلاب چطور می بینید، عنوان کرد: ما بارها گفته ایم در عرصه های مختلف وقتی دستاوردهای انقلاب را می بینیم قابل مقایسه با گذشته نیست. در ورزش هم همین طور است. ما ۸ برابر رژیم گذشته کار کرده ایم. در المپیک از ۲۰ مدال المپیک ۱۶ مدال بعد از انقلاب است. در مسابقات جهانی هم همین طور است. در خصوص ورزش بانوان و همگانی و امکانات تلاش های زیادی شده و با همین رویکرد ادامه خواهد یافت.

وزیر ورزش در پاسخ به سوالی دیگر مبنی بر اینکه حضور ورزشکاران با لباس ورزشی چه پیامی را به به دنیا مخابره می کند، گفت: جمعی از ورزشکاران با لباس رزمی آمدند و هزاران نفر با لباس معمولی آمدند اما همه نمادی از حضور ورزشکاران هستند که در صحنه های مختلف حضور دارند و تلاش می کنند برای ایران افتخارآفرینی کنند و باعث به اهتزاز درآوردن پرچم ایران شوند.

وی در پاسخ به این سوال که در دهه پنجم انقلاب ورزش ایران چطور خواهد بود، اظهار داشت: تلاش این است بتوانیم در بخش هایی که مورد مطالبه مردم است مانند ورزش بانوان و همگانی و گستره ورزش در روستاها و مناطق محروم تلاش بیشتری داشته باشیم هرچند در ۳-۴ دهه قبل هم تلاش کرده ایم اما تلاش این است در این بخش ها و ورزش قهرمانی فعالیت گسترده ای شود.