اس ام سی

  • تاریخ : ۱ام دی ۱۳۹۷

هشت اثر نقاشی از افراد دارای معلولیت ایرانی به نمایشگاه «خط- نقاشی پاراآرت ژاپن» سال ۲۰۱۹ راه یافت.

به گزارش روابط عمومی مجتمع آموزشی رعد، نمایشگاه خط ـ نقاشی پاراآرت ژاپن با همکاری مجتمع نیکوکاری رعد در ایران و چندین سازمان مردم نهاد در سایر کشورها به مناسبت روز جهانی افراد دارای معلولیت با شعار «هنر فراسوی محدودیت ها و معلولیت ها» برپا می شود.
نمایشگاه خط ـ نقاشی پاراآرت ژاپن با هدف تقویت خودباوری و اعتماد به نفس، بالا بردن آگاهی درک عمومی از مسائل توان یابان و ترویج مبادلات هنری افراد دارای معلولیت در عرصه بین المللی به صورت دو سالانه در ژاپن برپا می شود.
در همین راستا در آبان ماه سال جاری مجتمع رعد برای حضور توان یابان ایران در پاراآرت ۲۰۱۹ با اطلاع رسانی و اعلام فراخوان عمومی از هنرمندان توان یاب در سراسر کشور دعوت کرد تا آثار نقاشی، خوشنویسی و نقاشی خط خود را به این مجتمع ارسال کنند.
پس از انتشار فراخوان، بیش از ۴۰۰ اثر از سراسر کشور به مجتمع رعد ارسال شد و در نهایت با تشخیص، بررسی و گزینش هیأت داوران، ۷۵ اثر برای معرفی به دبیرخانه مرکزی پاراآرت ژاپن انتخاب و معرفی شدند. پس از آن تصویر آثار منتخب برای دریافت مجوز نهایی حضور در نمایشگاه به دبیرخانه پاراآرت ارسال شد که از میان ۷۵ نقاشی منتخب، ۸ اثر به نمایشگاه نهایی راه یافت.
۸ نقاشی از هنرمندان توان یاب ایرانی مربوط به زهرا رستگار پناه، معصومه رحیمی، زری نجفی، مریم حاتمی، شاهرخ احمدی، مونا عبدالحسین مزرعی، امیرحسین علیزاده و آرش رزقی بارز است که آثار آنها پس از رقابت با ۴۰۰ اثر از هنرمندان داخلی به نمایشگاه پاراآرت ژاپن راه یافت.
این در حالی است که اصل آثار منتخب توسط مجتمع نیکوکاری رعد تا ۲۵ دی ماه به دبیرخانه پاراآرت ارسال خواهد شد تا در نمایشگاهی در شهر توکیو به نمایش درآید.