اس ام سی

  • تاریخ : ۱۵ام مرداد ۱۳۹۷

به گزارش اس ام سی، ووشوکاران دانشجوى ایران در سومین روز از رقابت های قهرمانی دانشجویان جهان به سه پیروزی در ساندا دست یافتند تا شمار سانداکاران ایران در فینال مسابقات به چهار تن برسد.

 رقابت های ووشوی قهرمانی دانشجویان جهان از صبح پنجشنبه یازدهم مردادماه با حضور ٢۵٠ ووشوکار از ٢۶ کشور به میزبانی کشور «ماکائو» آغاز به کار کرده است و تا یکشنبه شب ادامه خواهد داشت.

تیم ایران در دو بخش ساندا و تالوی دختران و پسران در این رویداد مهم شرکت کرده است.

ووشوکاران دانشجوى ایران امروز شنبه سیزدهم مردادماه و در سومین روز رقابت های قهرمانی دانشجویان جهان به سه پیروزی در ساندا دست یافتند تا شمار سانداکاران ایران در فینال این دوره از مسابقات به چهار تن برسد.

«علیرضا ریکى» در وزن ۶٠- کیلوگرم ساندای پسران برابر حریفى از کشور میزبان قرار گرفت. این ووشوکار جوان سیستان و بلوچستانی توانست بر حریف خود غلبه کند تا بعنوان دومین سانداکار  ایران خود را در فینال مسابقات ببیند. نماینده ووشوی دانشجویان ایران در فینال به مصاف سانداکار باتجربه ای از کشور چین خواهد رفت.

«حمیدرضا سهندى» در وزن ٧٠- کیلوگرم ساندای پسران برابر ووشوکاری از کشور کانادا قرار گرفت که سانداکار شایسته ایران توانست با ارائه مبارزه ای یکطرفه در همان راند نخست حریف خود را ناک اوت کند و به فینال راه یابد.

«سهندى» که نایب قهرمانی جوانان جهان را در کارنامه خود دارد، فردا یکشنبه در مرحله پایانی به مصاف سانداکاری از کشور ترکیه خواهد رفت.

«امیر کریمى» سانداکار وزن ٨٠- کیلوگرم تیم پسران ایران با ارائه یک بازی فنی توانست حریف فرانسوی خود را در مرحله نیمه نهایی ناک اوت کند تا بعنوان چهارمین فینالیست ایران لقب گیرد. وی بایستی در فینال با نماینده ترکیه رقابت کند.

پیش از این صعود «زهره شهپری» در بخش ساندای دختران به مرحله نهایی مسجل شده بود.  

در بخش تالو پسران سامان احمدى صبح امروز در فرم دائوشو به میدان رفت که با امتیاز ۸،۸۲ به کار خود در این فرم پایان داد و هشتم شد، در این فرم تالوکاری از کشور مالزی قهرمان شد و نمایندگان روسیه و چین تایپه به ترتیب دوم و سوم شدند. همچنین حمیده برخور در فرم تای چی جین دختران با امتیاز ٨،۹۲ ششم شد. در این فرم نمایندگان هنگ کنگ، اندونزی و برونئی به ترتیب اول تا سوم شدند.

فردا یکشنبه در ادامه این رقابت ها، نمایندگان ایران در فینال ساندا به مصاف حریفان می روند و در بخش تالو نیز سامان احمدی در فرم گون شو و ناهید پورشبانان در فرم نان چوان به میدان خواهند رفت.