اس ام سی

  • تاریخ : ۲۴ام شهریور ۱۳۹۷

تیم ملی والیبال ایران در سومین بازی خود در مسابقات قهرمانی جهان به مصاف تیم جوانی می رود که هیچکدام از بازیکنانش بیش از ۴۰ بازی ملی در کارنامه خود ندارند.

بانک ورزش وبه نقل از سایت فدراسیون والیبال، تیم ملی والیبال ایران در سومین دیدار از مسابقات والیبال قهرمانی مردان جهان که به میزبانی مشترک ایتالیا و بلغارستان در حال برگزاری است به مصاف تیم ملی کوبا می رود.

دو تیم ایران و کوبا در جدول مسابقات گروه D که در شهر وارنا برگزار می شود، شرایط کاملا متفاوتی دارند. باریکنان ایران با ۲ پیروزی ارزشمند مقابل پورتوریکو و بلغارستان میزبان در کنار لهستان، بخت نخست صعود از این گروه هستند ولی تیم جوان کوبا با شکست ۳ بر یک مقابل لهستان و بلغارستان به دنبال راهی برای صعود به مرحله دوم است.

میانگین سنی باریکنان کوبا ۲۲ سال است و هیچ بازیکنی در این تیم بیش از ۴۰ بازی ملی در کارنامه خود ندارد. بازیکنان کوبا با قبول شکست ۳ بر ۲ مقابل مکزیک در دیدار رده بندی بازی های حوزه دریای کارائیب از رسیدن به مدال باز ماندند. در واقع هیچ اثری از کوبای با صلابت دهه های ۸۰ و ۹۰ در تیم ملی این کشور دیده نمی شود.

هدایت این تیم بر عهده «نیکلاس ارنستو ویوس» ۴۷ ساله است که در المپیک ۲۰۰۰ سیدنی به عنوان بازیکن به مقام هفتم رسیدند.

تیم ملی ایران از ساعت ۱۸:۳۰ امروز در سالن ورزش و فرهنگ شهر وارنا به مصاف کوبا می رود. دیگر بازی این گروه از ساعت ۲۲:۱۰ بین فنلاند و کوبا برگزار خواهد شد.