اس ام سی

  • تاریخ : ۱۷ام آبان ۱۳۹۷

شرکت آمریکایی نیکولا برای اولین بار با معرفی کِشندهٔ هیدروژنی One، نام خود را بر سر زبان ها انداخت. حال این شرکت پس از چند ماه بی خبری، کِشندهٔ جدیدی بنام Tre را معرفی کرده است. این کِشندهٔ جدید هم مثل One، نمونه ای هیدروژنی است اما Tre به طور خاص برای اروپا طراحی شده است. نیکولا قصد دارد آزمایش های این کِشنده را از حدود سال ۲۰۲۰ آغاز کند. قرار است Tre در انواع مختلفی با قدرتی از ۵۰۰ تا ۱۰۰۰ اسب بخار به بازار عرضه شود. این کِشنده به قوای محرکهٔ هیدروژنی-الکتریکی مجهز است که بُردی بین ۵۰۰ تا ۱۲۰۰ کیلومتر را برای آن فراهم می کند.

ازآنجایی که Tre برای اروپا طراحی شده، محدودیت های اندازه و طول این قاره در آن لحاظ شده است. این موضوع همراه با طراحی متعارف تر، این کِشندهٔ جدید را از مدل One متمایز کرده است. به گفتهٔ مدیرعامل نیکولا آقای «تِروور میلتون»، Tre به سیستم رانندگی خودکار سطح پنج مجهز خواهد بود. این کِشندهٔ آمریکایی با باطری های ۸۰۰ ولتی و سیستم پیل سوختی ۱۲۰ کیلوواتی به یکی از اولین کِشنده های بدون آلایندگی اروپا تبدیل خواهد شد. اگر همه چیز طبق برنامه پیش برود، Tre در حدود سال ۲۰۲۲ یا ۲۰۲۳ به تولید خواهد رسید. نیکولا فعلاً اعلام نکرده که این کِشنده در کجا به تولید خواهد رسید اما گفته است که هم اکنون در حال برنامه ریزی های اولیه برای شناسایی مکانی مناسب جهت احداث تأسیسات تولید آن در اروپا است.

Tre، کِشندهٔ هیدروژنی نیکولا برای اروپا

هرچند هم اکنون نیکولا تصاویری از این کِشندهٔ جدید خود منتشر کرده است اما معرفی جهانی و رسمی آن در ماه آوریل سال آینده صورت خواهد گرفت. Tre طی رویدادی در فینیکس آریزونا در قالب یک پروتوتایپ برای اولین بار به نمایش عمومی درخواهد آمد؛ اما این شرکت علاوه بر آزمایش و تولید کِشندهٔ جدید Tre، قصد دارد تا سال ۲۰۲۸ بیش از ۸۰۰ جایگاه سوخت گیری هیدروژن را در ایالات متحده و کانادا احداث کند. در اروپا نیز تا سال ۲۰۲۰ اولین جایگاه هیدروژن احداث خواهد شد درحالی که تا سال ۲۰۳۰ بیشتر بازارهای اروپایی با جایگاه های سوخت گیری هیدروژن پوشش داده خواهند شد.

Tre، کِشندهٔ هیدروژنی نیکولا برای اروپا